1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Köpük TedavisiKÖPÜKLE VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Köpük TedavisiKöpük Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi

Varis tedavisi için varis ameliyatının yerini alan bu tekniktir. Lazer varis tedavisine yeni bir boyut getirmiştir.

Lazerle varis tedavisi;

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinden en yüksek teknolojiye sahip varis tedavisi yöntemi lazerle varis tedavisidir.

Geçmişte varis tedavisinde yapılabilen tek şey varis oluşmuş damarın ameliyat ile vücut dışına çıkarılmasıydı. Varis ameliyatındaki amaç kalbe gitmesi gereken kirli kanı kalbe taşıyamayan ve artık kirli kanı bacağa geri kaçıran bu damarın kapatılmasıydı. Vücut içinde varisleşmiş damarın kapatılması mümkün değilken 2000 li yıllarda bir girişimsel radyoloji uzmanı tarafından yapılan çalışmalarda damarı içten lazerle yakmak denenmiştir. Deneme başarılı olmuş ve lazerle varis tedavisi teknolojisi geliştirilmiştir.

Bu buluş tüm dünyada varis ameliyatının alternatifi olarak uygulanmaya başlanmıştır. Bu işlem oldukça kolaydır, konforludur ve etkilidir. Lazerle varis tedavisi; görünen varislere değil onu oluşturan büyük damarlara (çoğunlukla safen toplardamarı) uygulanır. Lazerle kapatılan varisli damarlar daha sonra kendiliğinden kaybolur. Lazerle kapatılan damarlara bağlı daha ince olan damarlara ise köpük tedavisi uygulanmaktadır.

Lazerle varis tedavisi ameliyathanede mi yapılır.

Lazerle varis tedavisi yapılırken narkoz kullanılmaz. İşlemin ameliyathanede yapılmasına gerek yoktur. Zira açık bir ameliyat değildir. Hasta işlemin her aşamasını takip edebilir, kitap okuyabilir ya da müzik dinleyebilir. Lazer ile varis tedavisi esnasında narkoz yerine daha basit ve güvenli yöntemlerle ağrıyı kesmek için önlemler alınır. Bu sırada narkozla uyutma gerekmez. Bacak femoral blok denilen yöntemle tamamen uyuşturulur. Bu yöntemde bacağa giden ana sinir uyuşturulur ve ağrı duyulmaz. Diş tedavisinde olduğu gibi bacağın ana siniri uyuşturulur. Her halükarda tedavi işlemi ağrısız ve konforludur.

Lazer ile varis tedavisi sonrasında hasta son kez 1 ay daha varis çorabı giyer ve bir aylık sürenin sonrasında varis çorabı giymek zorunda kalmaz. Lazerle varis tedavisinin girişimsel radyoloji uzmanları tarafından yapılması çok önemlidir. İşlem kapalı olarak yapılan bir işlem olduğundan ultrason ile işlemde varisli damarın kapatıldığının görülerek yapılmasında büyük bir yarar vardır.

Lazerle varis tedavisi için daha ayrıntılı bilgi ve randevu için bize ulaşın.

Lazerle Varis TedavisiSık Sorulan Sorular1
 • Varis Tekrarlar mı?
  Varis Tekrarlar mı?

  Varis hastalığı, bacak toplardamarında oluşan bir problemdir. Bu hastalıkta damarların çapı genişler ve kirli kanı aşağı doğru kaçırmaya başlar. Damarların çapının ilaçla ya da bitkisel yöntemlerle eski haline getirilemesi mümkün değildir. Böyle bir durumda varisli damarları ameliyat ile çıkarmak ya da lazerle varis tedavisi ile kapatmaktan başka çare yoktur. 

  Lazerle varis tedavisi uygulanan damar kalıcı olarak kapanır. Yani varis bulunan damar lazer enerjisi ile kapatıldığında bir daha açılması mümkün değildir. Bu nedenle varis tekrarlar mı sorusunun cevabı HAYIR dır. 

  Peki Varis Yeniden Oluşur mu?

  Varis tedavisi yapılmadan önce yapılan renkli doppler ultrason ile varisli damarların yeri ve varisin seviyesi tespit edilir. Bu tespit yapıldıktan sonra varisli damarların kapatılması işlemine başlanır. Lazerle varis tedavisi yöntemi ile ya da köpük tedavisi yöntemiyle olsun her iki yöntemde de sadece o an varisleşmiş olan damarlar kapatılır. Ancak varis tedavisinin yapıldığı sırada sağlıklı olan damarların sonradan varisleşmesi her zaman mümkündür. Yani varis yeniden oluşur mu sorusunun cevabı farklı damarlarda evet şeklinde verilebilir. 

  Bu nedenle varis tedavisi ile kapatılan damarlarda yeniden varis oluşması mümkün değildir. Fakat farklı ve sağlıklı damarlarda varis oluşması her zaman mümkündür. 

   

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • E
  Ersa Sönmez19.12.2018

  bacağımda çok miktarda kılcal varis vardır. bu kılcal varislerin tedavisi için lazerle varis tedavisi randevusu almak istiyorum. fiyatlar hakkında bilgi verebilir misiniz. ayrıca tedaviden sonra kılcal varislerin tekrarlaması mümkün mü

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Ersa hanım. Kılcal ve orta dereceli varislere köpük skleroterapi tedavisi uyguluyorum. Venöz yetmezliği,damar genişlemesi gibi varisler varsa endovenöz lazer ablasyon (EVLA) tedavisi uygulanıyor. Tedavi edilen damarlarınızda tekrarlama olmaz fakat sağlıklı damarlarınızı korumak sizin elinizde. Bu damarlardan nasıl korunmanız gerektiğini kliniğimde hemşire arkadaşımız size eğitim verecektir. Detaylı bilgi ve randevu için 0532 385 31 93 numaralı telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

 • H
  Harun Korkmaz14.12.2018

  İyi günler Kastamonudan yazıyorum size. Annemde sag ayakta cok sayıda varis oluşumu mevcut. Sürekli ağrı yapıyor. Tedavi düşünüyoruz ama açık ameliyatın care olmadığını duyuyorum. Sizin yönteminizde seans başı ücret nedir ve seanslar arası süre ne kadardır. Malum gidip gelmemiz gerekecektir. Detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Harun bey merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Maalesef hastayı görmeden ,muayene etmeden ve doppler ultrasonunu çekmeden buradan bir şey söylemem pek doğru olmaz. Varislerde ameliyatı önermiyorum.Hatsa kesi,dikiş,anestezi alıyor.Ben ameliyatsız varis tedavisi uyguluyorum. Endovenöz Lazer Ablasyon (EVLA) . Her hangi bir yatak istirahatine gerek yok.Yürüyerek gelip,yürüyerek gidiyor ve kesi,dikiş,anestezi almıyor.Ameliyattaki gibi tekrarlama söz konusu olmadan kolay tedavi yöntemi ile sağlığına kavuşabilir. 0532 385 31 93 numaralı telefon numaramızdan bizi arayarak detaylı bilgi ve randevu oluşturabilirsiniz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314