1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Köpük TedavisiKÖPÜKLE VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Köpük TedavisiKöpük Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Varis Nasıl Teşhis Edilir?

Varis Nasıl Teşhis Edilir?

Varis Nasıl Teşhis Edilir?

Varis; radyoloji uzmanı tarafından renkli doppler ultrason eşliğinde yapılan muayene ile teşhis edilir.

Varis muayenesi esnasında radyoloji uzmanı hastayı ayağa kaldırarak ayakta doppler ultrason yapar. Bacak toplardamarlarındaki kan akışı bu şekilde tespit edilir.

Bu işlem esnasında hastanın bir takım hareketler de yapması istenir. Bu sayede bacaklardaki kan akımının yönü ve durumu tespit edilir. Yapılan tespitler ile bacaklardaki toplardamar kapak yetmezliğinin miktarı ve yerini gösteren bir haritalama yapılır.

Bu haritalama daha sonra yapılacak olan varis tedavisinin nerelere nasıl yapılacağının tespiti için çok önemlidir. Örneğin köpük uygulanacak bölgenin neresi olduğunun bilinmesi bu şekilde mümkün olur. Keza lazerle varis tedavisi yapılacak ise kapak yetmezliğinin nerede başlayıp nerede sona erdiğinin önemi çok büyüktür.

Venöz haritalama da denilen bu işlem varis muayenesi esnasında yapılan önemli bir işlemdir.

Varis nasıl teşhis edilir ? ve daha fazla sorunuz için bize ulaşın.

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • K
  Kurban K11.10.2018

  Rengin hocam merhaba, bundan bir yıl önce varis hastalığı şüphesi ile devlet hastanesi kalp damar cerrahisi bölümüne gittim. Muayene yapan doktor varis olabilirsin dedi. Radyoloji bölümünde bir doktor doppler yaptı. Raporda varis var diyor. Kalp damar cerrahı rapora baktı ve varis çorabı giy dedi. Ama bu benim sorunumu çözmüyor ne yapmalıyım.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar. Sadece varis çorabı giymek tedavi olmadan varislerinizin iyileşmesinde bir yarar sağlamaz. Ben girişimsel radyoloji uzmanı olarak doppleri çeker ve tanımı kendim koyarım. Daha sonra damarlarınızın tipi ve derecesine göre size tedavi yöntemlerini uygularım.Fiyat Bilgisi ve Randevu için bize (0312)224 13 14 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314