1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Türkçe Sayfa AyarlarıKÖPÜKLE VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Türkçe Sayfa AyarlarıTürkçe Sayfa Ayarları
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Sülükle Varis Tedavisi

Varislerin Sülükle Tedavisi

Çağlar boyunca, çeşitli rahatsızlıkların önüne geçmek ve etkilerini azaltmak için kullanılan sülükle tedavi, günümüzde varisin tedavisinde kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaya başladı.

Peki, sülükle varis tedavisi mümkün mü? Sülük tedavisi nedir? Varis sorununa sülük ile çözüm bulunabiliyor mu? Bu yazımızda, merak edilen bu konulara değinmek istiyoruz.

Sülükle Varis Tedavisi

Sülük adı verilen parazit canlılar eskiden beri çeşitli rahatsızlıklara şifa olması amacıyla kullanılagelmiştir. Sülükler konduğu bölgeden kanı emmesiyle tanınırlar. Bununla birlikte, sülüklerin salgı yoluyla pıhtılaşmayı engelleyici etki ettiği biliniyor. Bu şekilde, sülüklerin salgıladığı madde ile pıhtı engellenir ve var olan pıhtılar yok edilir. Sülük tedavisi yapanların bir iddiası da, bu canlıların yaptığı salgılamanın mikrop öldürücü, ağrı kesici etkilerinin bulunmasıdır. Sülükler varisli bölge temizlendikten sonra, o bölgelere konularak iyileştirici etkisini göstermesi beklenir. Birçok uygulayıcı bu yöntemle varis tedavisi için birden fazla seans alınması gerektiğini belirtmektedir. Sülüklerin etkisinin varisleri tedavi etmesi mümkün değildir. Birçok uzman, bu yöntemle tedavinin gerçekleşmeyeceğini belirtir. Bazılarına göre ise, sülüklerin kirli kanı temizlemesi ve bağışıklığı arttırması nedeniyle, sadece rahatlatıcı etkileri bulunmaktadır.

Varis Tedavisi

Varisler, toplardamar genişlemeleri nedeniyle ortaya çıkar. Kılcal varisler, en küçük boyuttaki varisler olup, yaşlılık ve hormon değişimleri nedeniyle meydana gelebilir. Bu varislerden büyük olanlar, orta ve büyük varisler olarak değerlendirilir. Bu varisler baldırlarda, kasıklarda, diz arkalarında ve ayak bileği çevresinde gözlenir. Bazı varis türleri kişinin yaşamını olumsuz etkiler. Ağrı, yanma, kaşıntı gibi etkilerin yanında, yürüme güçlükleri ve yorgunluk gibi belirtiler, kişinin yaşamını zorlaştırabilir. Varisler, aynı zamanda estetik bir sorundur. Varislerin tedaviye ihtiyacı olup olmadığına uzmanlar karar verirler. Varis tedavi yöntemlerinin sayısı artık çok fazladır. Ameliyatla varis tedavisinin yanında, lazerle, radyo frekanslarıyla, buharla, köpükle, zamk-yapışkanla, ilaçla ve varis çorabıyla tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Sülükle varis tedavisi gibi alternatif yöntemleri tercih etmeden önce doktorunuzdan bilgi almanız doğru bir karar olacaktır. Varise çözüm konusunda giderek gelişen tıbbi teknikler hakkında bilgi sahibi olmadan hareket etmek doğru değildir.

Sonuç olarak sülükle varis tedavisinin yapılması mümkün değildir...

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • R
  Ruşen Kök27.02.2019

  Köpükle varis tedavisi fiyatı hakkında belirleyici olan husus nedir. Ben tedavi olmak istiyorum ancak ne kadara mal olacağını bilmek istiyorum.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ruşen hanım merhabalar. Köpükle varis tedavisi fiyatı sizi muayene ettikten, doppler ultrason sonucunuza bağlı olarak belirlenmektedir. Damar yapınız,çapınız,kilonuz,boyunuz ve yaşınızda kullanılacak dozlar için önemlidir. Daha detaylı bilgi için bize bırakmış olduğunuz telefon numaranızdan sizi arayacaklardır.Teşekkürler.

 • T
  Tülay Taşğın05.11.2018

  10 gün önce mide ve safrakesesi ameliyatı oldum Dizimdeki şişlik ve ağrıdan dolayı sülük tedavisi uygulamak istiyorum Şimdi yaptırmanın bir sakıncası varmıdır yada yaptırmam için ne kadar beklemem gerekir Teşekkürler

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Tülay Hanım öncelikle geçmiş olsun.Sülükle varis tedavisi sadece o bölgedeki biriken pis kanı varsa pıhtıyı emerek rahatlamanıza sebebiyet verir.Fakat bir süre sonra dolaşımınız olduğu için varisli damarlarınızda kan tekrar göllenerek size tekrar sıkıntı yaratacaktır. Varis tedavisinde kalıcı ve kesin çözüm olarak skleroterapi köpük tedavisi ve ilerlemiş boyuttaki damarlarınıza Endovenöz Lazer Ablasyon(Ameliyatsız Varis Tedavisi) uygulamasını öneririm. Bilgi ve randevu için bize 0532 385 31 93 numaralı telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193