1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Köpük TedavisiKÖPÜKLE VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Köpük TedavisiKöpük Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Varis Tedavisi Ne Zaman?

Varis Tedavisi Ne Zaman?

Hangi durumlarda varis tedavisi olmalısınız?

Varis, bacaklarımızda yer alan toplardamarlardaki işlevsel bozulmalardan kaynaklı bir rahatsızlıktır. Uzun süre ayakta duranların, kadınların, hamilelerin ve özellikle ailesinde varis olanların başına gelebilen bu rahatsızlığı, yalnızca bacaklarımızda oluşturduğu kötü görüntü olarak ele almamalı, yaratabileceği sağlık sorunlarına karşı dikkatli olunmalıdır. Bazı varis rahatsızlıkları acilen bir varis tedavi süreci gerektirebilir. Kimiler için ise varisler hayati bir sorun teşkil etmez. Kişi normal yaşamını sürdürmeye davam edebilir.

Peki varis ne zaman tedavi edilmeli?

Hangi durumlarda varis tedavisi olmak gerekir? Daha da önemlisi varis nasıl tedavi edilir? Bu yazımızda tedavi gerektiren varis sorunları ile ilgili sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Varis sorununa çözüm arıyorsanız ve başlangıç aşamasında bir varis rahatsızlığı yaşıyorsanız, önlem olarak doktorunuza görünmenizde yarar olabilir. Daha önce de söylediğimiz gibi, varis herkes için sorun teşkil etmese bile, bir dolaşım sorunu olarak çeşitli sorunlara yol açabilir. Bu tür rahatsızlıkların önüne geçmek için ve varis tedavi yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak için uzman görüşü yararlı olacaktır. Peki, varisler nasıl tedavi edilir ve özellikle, ne zaman varis sorununa çözüm aramalıyız? Aşağıdaki durumlara şahit olduğunuzda, uzmanınıza görünmeyi ihmal etmeyin.

 • Varis şişlikleri, geniş alanda ve çokça meydana geliyorsa, doktorunuza başvurmalı ve varis tedavisi almalısınız. Bazen bacakların tamamına yayılabilen bu şişlikler, dolaşım sorunlarına işaret edebilir.
 • Varislerin dolaşım sistemiyle ilgili olduğunu belirttik. Damarlarınızda meydana gelen sorunlar varis ile birlikte görülebilir. Hatta bu damar sorunları kalp, göğüs ve ciğerleri tehdit edebilir. Göğüs bölgesindeki ağrılar, nefes alma sorunları dolaşım sisteminizle ilgili olabileceğinden, acilen doktora başvurmanız gerekebilir.
 • Varisleriniz yaralara yol açıyorsa, doktorunuza görünmeniz gerekebilir. Varis rahatsızlığı, yaralara veya teninizdeki renk değişikliklerine sebep olabilir. Bu renk değişiklikleri, kanın belirli bölgelere oturmasının veya damar tıkanıklıklarının göstergesi olabilir.

Varis tedavisi olmaya karar verdiğinizde 

Variste köpük tedavisi, varisin lazerle tedavisi ve varisin skleroterapi ile tedavisi konularında bilgi almanızı tavsiye ederiz. 

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • I
  Iskender Kurt11.10.2018

  hocam merhaba, benim bacaklarımda varis olduğunu bundan 6 ay önce varis muayenesi yapan bir kalp damar cerrahı söylemişti. Şu an bacaklarımda bazen ağrı oluyor. Ama her zaman bana sıkıntı vermiyor. Varis tedavisini yaptırmalı mıyım? Yoksa beklesem olur mu?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  İskender bey Varisler göz ardı edilmemesi gereken ciddi bir sağlık sorunudur. Teşhisi ne kadar erken konulur ve tedavisine ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi olur. Doppler US çekerek tanınızı koymam lazım. Gözle göremediğiniz , kasın,derinin veya kemiğin arkasına saklanmış. Halk dilinde derin varis olarak belirtilen varis tipleri ile karşılaşmamız mümkündür. Tedavi olmazsanız ağrı,şişlik,çarpmaya bağlı yara oluşumu gibi durumlarla karşılaşmanız söz konusu olabilir. Fiyat Bilgisi ve Randevu için bize (0312)224 13 14 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314