1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Köpük TedavisiKÖPÜKLE VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Köpük TedavisiKöpük Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Varis Belirtileri

Varis Belirtileri

Varis Belirtileri

Varis belirtileri iki temel ayrıma sahiptir. Varisin gözle görülen belirtileri ve hissedilen belirtiler olmak üzere;

Varisin hissedilen belirtileri

 1. Bacakta kaşıntı
 2. Bacak ve ayaklarda ağrı
 3. Dolgunluk hissi
 4. Gece uykuda kramplar

Varisin gözle görülen belirtileri

 1. Bacak ayaklarda şişlik
 2. Bacakta şekil bozukluğu
 3. Bacak renk değişikliği
 4. Kılcal damar yoğunluğunun artışı
 5. Kalın damar görüntüsü

şeklinde sayılabilir.

Bazı durumlarda yukarıda sayılan varis belirtileri görülmeyebilir. Ancak bu varis olmadığı anlamına gelmez. Bacaktaki rahatsızlığın nedeni ancak Radyoloji uzmanı tarafından yapılan varis muayenesi ve renkli doppler ultrason ile tespit edilebilir.

Bu belirtiler görüldüğünde köpükle varis tedavisi, lazerle varis tedavisi ya da skleroterapi ile varisin tedavisi yollarına gidilebilir. 

Sizde de varis belirtileri var ise muayene için bize ulaşın.

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • E
  Emine Kurt19.12.2018

  Rengin hocam merhaba, benim bacaklarımda bulunan varislerin bazıları bazen tamamen görünmez oluyor. bazen yeniden çıkıyor. bu varislerin tedavi edilmesi gerekir mi?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Emine Hanım öncelikle geçmiş olsun. Varisleriniz varsa en kısa zamanda doppler ultrason çekinmenizi,muayene olmanızı ve tedavi olmanızı size öneririm. 0532 385 31 93 numaralı telefon numaramızdan bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.Teşekkürler.

 • K
  Korhan Abay17.09.2018

  merhaba, benim uzun zaman önce varis teşhisim konuldu. Ancak yukarıda belirttiğiniz varis belirtilerinin çoğu bende yok acaba varis olmama ihtimalim var mı?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Korhan bey öncelikle geçmiş olsun. Varisler kendini iç kısımda saklayabilir .Örneğin ; deri altında,kas arasında ve kemik arkalarında. Bunlar gibi kendini saklamış varisleri insan gözüyle görmek zordur. Kesin tanısı içi kliniğimizde muayene olmak ev Ayakta Doppler Us çekerek teşhisi konulmalıdır. Kendini saklayan varisler tedavi edilmez ise bir süre sonra kendini şiddetli bir şeklide göstererek hayatınızı olumsuz yönden etkilemektedir. Varislerde doğru tanı,doğru tedavi çok önemlidir. En kısa sürede sizi muayene etmek isteriz. İyi günler dileriz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314