1. HASTA YORUMLARI
  2. SIK SORULANLAR
Türkçe Sayfa AyarlarıKÖPÜKLE VARİS TEDAVİSİ
  1. HASTA YORUMLARI
  2. +90312 224 1314
Türkçe Sayfa AyarlarıTürkçe Sayfa Ayarları
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Varisin Zararların Nelerdir?

Varisin Zararların Nelerdir?

Yüzeysel Tromboflebit

Yüzeysel Venöz Tromboflebit,yüzeysel bir damarda bir pıhtı ile sonuçlanan türbülanslı ve bacak yüzeyinde biriken kan için kullanılan terimdir. Yüzeysel, cildin yüzeyinin hemen altındaki damarları ifade eder. Yüzeysel damarlarda kan pıhtılaşması ve şişmesi nadiren ciddi sorunlara neden olur, ancak son derece ağrılı olabilir ve bacak iyileşirken haftalarca güçsüzleşmeye yol açabilir. Sık pıhtı oluşumu altta yatan venöz yetmezliği düzeltmek için tedavi gerektirir.

Çoğu yüzeysel damar derin damarlarla birleşme yerlerinde işlev bozukluğu geliştirir. Sorunun kaynağında bir varisli bir damarı tedavi etmek çok önemlidir. Ultrason ile kapsamlı bir “ven haritalaması” ve damar yapısının değerlendirilmesi ve tedavisinin kritik bir parçasıdır.

Derin Ven Trombozu

Derin ven sisteminde meydana gelen pıhtılara Derin Ven Trombozu (DVT) denir . Bu, acil tıbbi bakım gerektiren ciddi, hayatı tehdit eden bir durumdur. Derin bir damardaki bir pıhtı kan dolaşımından geçerek emboli ile sonuçlanabilir. Kalıtsal bozukluklar, bazı ilaçlar veya damar yaralanmaları dahil olmak üzere birçok faktör DVT riskine katkıda bulunur. Kapalı bir alanda oturmak veya uzun süre seyahat etmek de DVT riskini artırabilir.

Venöz hastalık belirtileri Yüzeysel Venöz Tromboflebit yaşama şansını artırabilirken, DVT venöz hastalığın ilerlemesinin bir belirtisi değildir. Bununla birlikte, Yüzeysel Venöz Tromboflebit'de meydana gelen damar duvarının tahrişi DVT için bir risk faktörü olabilir. 

Yukarıdaki semptomlardan herhangi birine sahipseniz, kapsamlı bir değerlendirme için bir doktora başvurmak ve tedavi seçeneklerini araştırmanıza yardımcı olacaktır.

Damar sağlığınız genel sağlığınızı etkiler. Ankara da bulunan kliniğimizde tüm venöz sisteminizi değerlendirerek, venöz bozuklukları kaynağında tedavi edebiliriz. Yukarıdaki semptomlardan herhangi birine sahipseniz, kapsamlı bir değerlendirme için bize başvurabilirsiniz. 

Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193